Bytová restaurace 2: pozdravy z Říma

Myšlenky mi už zase směřují k velké hostině a tak volám: zasedněte s námi ke stolu, chystá se další „Bytová restaurace“. Ta minulá byla zaměřená na Asii a myslím, že se opravdu vyvedla. Největší úspěch měl bůček, ale kachna mu směle konkurovala. Společnost byla taky výborná a já jsem v samém kuchařském a povídacím zápalu zapomněla vše vyfotit. To se teď nestane.

 

Druhá večeře bude v rytmu Itálie, tedy dlouhá pomalá večeře se skvělým vínem a uvolněnou atmosférou. To vše jsme si ještě před párr týdny užívali ve věčném Římě, jehož kuchyni vám chci během této společné večeře přiblížit.

 

Jídelníček jsem sestavila z pokrmů, které mě nejvíce oslovily, ale které v sobě skrývají jistou vřelost a domáckost, žádnou nabubřelost.

Na co jsem se ale soustředila nejvíce je kromě prvotřídních surovin i samotný předkrm. Nebude jeden, bude to hotový předkrmový bufet. Já to totiž miluju! Plný stůl jídla a uzobávat od každého trochu a vyzkoušet tak hodně pochoutek. U toho popíjet víno a klábosit. Proč se zabývat dalšími chody, teď je tu předkrm, tak si ho užijeme plnými doušky. Neprozradím vám na co konkrétně se můžete těšit, ale pár náznaků italských antipasti přeci jenom ukážu. Menu je stručné, má vás nalákat, ale neprozradit vše.

 

Menu

Aperetiv

Antipastobuffet - bruschetta – focaccia – crostini – sýry – šunky – nakládané lilky - suppli

Primi – domácí ravioli ve třech podobách ve voňavém másle

Secondi - Saltimbocca Alla Romana

Contorno – gratinované brambory – hráškové pyré

Dolce – Panna Cotta se slaným karamelem

Italská káva, digestiv

 

Nápoje: můžete se těšit na italská vína, ochutnáme jich několik (pro lepší zážitek si dopoučuji zařídit odvoz/přijít pěšky/přijet MHD/taxi/). K dispozici budou samozřejmě i nealkoholické nápoje.

Cena: 550 Kč

Datum: 23.4. od 18:00

Přihlašovat můžete pouze dvě osoby, na info@pulpamen.cz prosím napište jména obou účastníků a pár vět o tom, proč se takovéto večeře chcete zúčastnit.

Těším se na viděnou a já letím do kuchyně trénovat, ať je vše delikátní.

Více o bytové restauraci U Pulpamenů se dozvíte zde.

Please reload

© 2015 by Pavlína Veselá

 

Spolupracujeme s:

badge-with-link-opaque.png
unnamed.jpg
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon