První piknik byl skvělý!

 

Určitě vám neuniklo, že jsem spoluorganizovala první zámecký piknik v Kosmonosích, kde právě bydlím. A můžu vám říct, že se akce povedla nadmíru.

 

Byly jsme plné očekávání, kolik lidí přijde, zda se budou chtít podílet na sushi workshopu a všichni pochopí, jak takový správný piknik funguje a přinesou si jídlo, pití, deky. A bylo to tak.

 

 

V neděli dopoledne jsem připravovala mé občerstvení. Udělala jsem plněné vietnamské bagety báhn mi, letní a jarní závitky, karotkový vietnamský salát a seri muka, rýžový dezert ve verzi s mangem. K tomu jsem servírovala japonský čaj s restovanou rýží. Kolegyně Terka připravila spoustu sladkých pochoutek, ale i slané muffiny.

 

Návěstěvníci se mnohdy se svým jídlem s námi podělili a na oplátku si odnesli zase naše občerstvení. A to bylo úžasné. Někdo připravil koláč z ovoce ze zahrady, někdo salát nebo sladké toasty. Všechno bylo výborné a připravované s láskou a nadšením.

 

K poslechu i tanci hrála skupina Durmančiny bylinky, která měla obrovský úspěch a ti, kteří zvažovali přesun na festival Na Kopečku nakonec zůstali a užívali si pohodové atmosféry pikniku. 

 

Můj sushi workshop se také povedl a pár odvážlivců, malých i velkých, umotalo svou první sushi rolku v životě. Tak doufám, že budou doma trénovat a připravovat toto japonské jídlo pro celou rodinu. A vy ostatní se můžete naučit vyrábět sushi a další japonské speciality na mých chystaných kurzech vaření. 

Nechyběla ani ochutnávka dobrot Pulpamen.

 

Poslední návštěvníci pikniku opustili park okolo půl 8, my jsme ze stromů sundaly dekorativní kytičky, lodičky a balónky, posbíraly naše věci (cizí jsme nemusely, jelikož všichni si po sobě uklidili a my jim tímto děkujeme) a vyrazily k domovu.

 

Bylo to úžasné, děkujeme všem, kteří přišli a s vámi ostatními na viděnou na dalších akcí, které chystáme.

Pája a Terka

Please reload

© 2015 by Pavlína Veselá

 

Spolupracujeme s:

badge-with-link-opaque.png
unnamed.jpg
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon